Jak pozbyć się wągrów?

Wągry, czyli zaskórniki to problem niemalże każdego człowieka. Nieestetyczne punkciki przede wszystkim na twarzy pojawić się mogą u osób w każdym wieku. Każdy, kto ma taki problem zadaje sobie pytanie jak pozbyć się wągrów? Nie jest to łatwa sprawa, a eliminacja wykonana w niewłaściwy sposób nie rozwiązuje problemu, potrafi go nawet nasilić. Zanim zatem przystąpimy do działań mających na celu pozbycie się wągrów warto zapoznać się z kilkoma poradami, które w znaczny sposób ułatwią zadanie. Nie trzeba umawiać się na wizytę u kosmetyczki, aby pożegnać się z problemem. Wystarczą domowe sposoby, które stosowane we właściwy sposób mogą przynieść efekty.

Najlepszy sposób na to, jak pozbyć się wągrów

Nie każda osoba, która szuka odpowiedzi na pytanie jak pobyć się wągrów wie, że wystarczy chwila czasu i systematyczne zabiegi, aby pożegnać się z nieestetycznymi kropkami. Najważniejsze jest uprzednie rozszerzenie porów, w których znajdują się wągry. Jest to bardzo łatwy zabieg polegający na zastosowaniu tzw. parówki. Przygotowujemy gorący napar np. z rumianku i wystawiamy naszą twarz na działanie ziołowej pary. Można też zamiast parówki rozszerzyć pory za pomocą gorącego kompresu z ręcznika, który przez kilkanaście minut trzymamy na twarzy. Dzięki działaniu wilgoci i wysokiej temperatury pory się rozszerzają i znacznie łatwiej jest pozbyć się zaskórników. Nie należy wyciskać wągrów bez takich zabiegów, ponieważ trudno jest je usunąć a wokół danego miejsca mogą powstać sińce.

Takie zabiegi oczyszczające można stosować nawet kilka razy w tygodniu. Później należy przemyć twarz tonikiem lub żelem, który dodatkowo odświeży skórę. W tym celu można użyć szczoteczki, która dodatkowo wspomoże oczyszczanie. Sposobów na to jak pozbyć się wągrów jest wiele (więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Sposoby na pozbycie się wągrów), jednak ten jest zdecydowanie najbardziej skuteczny.

Reklama

Komentarze wyłączone.