Wągry na nosie

Nadmierne wydzielanie łoju, niewłaściwa dieta oraz brak odpowiedniej dbałości o higienę często prowadzą do powstawania wągrów. Wągry, czyli zaskórniki pojawiają się w wielu miejscach na ciele, ale przede wszystkim na twarzy. Wągry na nosie są różnej wielkości, mogą być duże lub małe, widoczne lub mniej widoczne. Pojawiają się zazwyczaj w miejscu, w których wydzielanie łoju – sebum jest najbardziej wzmożone, czyli w okolicach dziurek oraz zetknięcia się płatków nosowych z policzkami. Skóra w tym miejscu jest delikatna, u niektórych osób tworzy się nawet delikatny rowek, co sprzyja powstawaniu wągrów na nosie.

Dlaczego zaskórniki najczęściej pojawiają się na twarzy?

Przyczyn powstawania wągrów jest bardzo wiele, ale szczególnie na ich powstawanie narażona jest właśnie twarz. Wągry na nosie są najbardziej uciążliwe i nieestetyczne, ponieważ bardzo mocno rzucają się w oczy. Powstawaniu wągrów na nosie sprzyjać może wiele czynników. Trudno jest niekiedy wyeliminować nadmierne wydzielanie sebum, ale z innymi przyczynami można sobie poradzić znacznie szybciej. Przede wszystkim, jeśli chodzi o kobiety, to powstawaniu wągrów na nosie sprzyjają różnego rodzaju kosmetyki. Podkłady, pudry, korektory teoretycznie nie blokują porów, ale w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej. Bardzo niekorzystnie działają one na skórę, zatykają pory, przez co pojawiają się wągry. Mimo tego, iż producenci kosmetyków zapewniają, że nie działają one niekorzystnie na cerę, jest to odległe od prawdy.

Jak najlepiej pozbyć się wągrów na nosie?

Aby pozbyć się jakiejś dolegliwości najlepiej jest wyeliminować źródło jej powstawania. Tak samo jest w przypadku wągrów. Warto także wiedzieć co robić, aby pozbyć się ich wtedy, gdy już powstaną. Plasterki oczyszczające, żele, peelingi oraz tradycyjne wyciskanie, po uprzednim rozszerzeniu porów (więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Jak pozbyć się wągrów?), stosowane regularnie często rozwiązują problem i powodują, że wągry na nosie nie pojawiają się ponownie.

Reklama

Komentarze wyłączone.